'Geloofwaardigheid nieuwe premier in geding'

  woensdag 08 september 2010 | 13:40

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Informateur Herman Tjeenk Willink. ANP

Informateur Herman Tjeenk Willink. ANP

DEN HAAG (ANP) - Informateur Herman Tjeenk Willink wil weten of de vorming van een rechts minderheidskabinet van VVD en CDA met gedoogsteun van de PVV dit keer wel een kans van slagen heeft. Dat is volgens hem belangrijk voor de geloofwaardigheid van de toekomstige premier.

Als voor een derde keer geconcludeerd moet worden dat de onderhandelingen over deze beoogde coalitie zijn mislukt, tast dat niet alleen de geloofwaardigheid van de informateur aan maar vooral ,,ook van de toekomstige minister-president en alle betrokkenen'', zei Tjeenk Willink woensdag.

Als de vorige informateur, Ivo Opstelten, zijn karwei mag afmaken, zoals is geopperd, moet er een ,,grote mate van zekerheid'' zijn dat dat gaat lukken. Hij wil daarom van de fractievoorzitters van VVD, CDA en PVV horen dat er een ,,redelijke mate van slagen'' is.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Eric,
VVD,CDA,PVV(ex vvd) hebben de afgelopen 20 jaar al genoeg kansen gehad.
Sinds 1981 hebben we 12 kabinetten gehad waaraan 10 keer het CDA deelnam en de VVD 8 keer. Samen hebben ze in 6 regeringen samengewerkt.
PvdA heeft sindsdien 5 keer deelgenomen aan een regering,in combinatie met CDA,VVD,D66 en CU. Partijen die rechts en/of liberaal zijn.
De gevolgen van hun beleid zijn nu bekend.
. - 09-09-2010 | 13:42
Geloofwaardig en zekerheid?
Dat hebben we de afgelopen 20 jaar nog niet gehad, geef de VVD,CDA en PVV toch gewoon de kans minder dan hun voorgangers kunnen ze het zeker niet doen.
Heel het kabinet is volgens mij ongeloofwaardig en zeker die huilleballen die nu de boot dreigen te missen.
Eric - 08-09-2010 | 21:05
je zal maar op het binnenhof werken dan heb je het gevoel dat je in het grooste circus van nederland werkt
zeeuwser kan niet - 08-09-2010 | 16:10
Geloofwaardig???
In zo'n geval is het... Rutte regeert, maar Wilders dicteert....
en het CDA heeft zich gecastreerd....
Ex-Haagsche Harrie - 08-09-2010 | 14:29
Ik denk dat Tjeenk Willink het zeer goed ziet wat Rutte betreft, en ook wat Nederland staat te wachten als ''Markske'' de kans krijgt MP te worden, namelijk tweedeling , hij heeft Rutte volgens mij door en dat geeft den burger weer een klein beetje moed, niets is zeker zolang er onzekerheid heerst.
willem - 08-09-2010 | 14:38

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


Untitled Document
 

Lezersfoto van Sonja de Rooij:

"Uitzicht op Ritthem"